آغاز به‌کار پروژه احداث مخازن ۱۰ هزار متر مکعبی شهر نیشابور

پروژه احداث مخازن ۱۰ هزار متر مکعبی شهر نیشابور آغاز به‌کار کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در تشریح این پروژه گفت: این طرح از زیر پروژه‌های سد بار است که با اعتباری در حدود ۸٫۵ میلیارد تومان، ۲۴ کیلومتر طول خط انتقال و یک تصفیه‌خانه در شهر نیشابور ظرف مدت تقریبی ۱۸ ماه انجام خواهد شد.
“علیرضا طاهری” تامین و انتقال ۷ میلیون متر مکعب از منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی در سال به‌منظور تامین بخشی از آب شرب شهرهای نیشابور و فیروزه را از اهداف طرح برشمرد.
وی با اشاره به القای نادرست توسعه در مقابل محیط زیست که اغلب در فضای مجازی طرح می‌شود، افزود: می‌توانیم هم توسعه داشته باشیم و هم محیط زیست را حفظ کنیم.
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه بایستی منصفانه با قضایا برخورد کنیم، گفت: شرکت‌های آب منطقه‌ای، آبفای استان و شهرستان باید توسعه را با رعایت معیارهای زیست محیطی داشته باشند.
معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور نیز در این مراسم استفاده از ظرفیت مخزن سد بار را اقدامی خلاقانه و در خور تقدیر برشمرد و تامین آب شرب مردم را از نیازهای معمول آنان دانست.

سعید شیبانی افزود: مردم انتظار دارند دولت با سرمایه‌گذاری در این بخش، به هر شکل آب شرب را به آنان برساند و با این اقدامات در کاهش تنش‌ها و مشکلات تلاش کند.
فرماندار نیشابور پیامد فرهنگ ‌سازی مصرف صحیح آب را کاهش سرمایه‌گذاری و فرصت خوبی برای پایداری منابع آب برشمرد و عنوان کرد: با اجرای روش‌های متنوع مانند اصلاح شبکه انتقال آب، استفاده از پساب، اصلاح الگوی مصرف و… حفاظت و پایداری از منابع آب را توسعه خواهیم داد.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.