آشنایی با دو استعداد آینده دار فوتبال نیشابور

 

در میان نوجوانان و جوانان نیشابوری که در رشته های مختلف ورزشی مشغول تلاش و تمرین و مسابقه هستند، همواره استعدادهای خاص و استثنایی ظهور کرده اند که بعضا تا رده های مختلف ملی، نشان لیاقت فرزندان این آب و خاک را به رخ کشیده اند. استعدادهایی که اگر توجه، مراقبت و برنمه ریزی برای رشد آن ها مورد توجه مسئولان شهرستان قرار گیرد، ثابت خواهند نمود که نام نیشابور می تواند بارها و بارها در جمع مدعیان ورزش کشور شنیده شود.و آن چه تا کنون رخ داده همه آن چیزی نیست که متناسب لیاقت جوانان، پیشینه و استعدادهای انسانی شهری همچون نیشابور است.

علی احمدابادی متولد ۱۸\۱۲\۱۳۸۱ یکی از این استعدادهای خاص در مستطیل سبز فوتبال است. نوجوان ۱۳ ساله ای که ساکن روستای احمداباد منطقه محروم میان جلگه است. او که بیش از دو سال نیست که فوتبال را به طور جدی آغاز کرده است می گوید:  فوتبال را از سال ۹۲ در  اموزشگاههای منطقه میان جلگه زیر نظر آقایان شاه ابادی و همتی شروع کردم و با راهنمایی این مربیان به تیم نونهالان خیام بتن زیر نظر اقای امیر میرزا بیاتی ره یافتم که با این تیم به موفقیتهای زیادی دست یافتم.

قهرمانی نونهالان در نیشابور در سال ۹۲ و نائب قهرمانی نونهالان در سال ۹۳ و قهرمانی نوجوانان شهرستان نیشابور در سال ۹۴ از جمله موفقیت هایی است که علی به آن ها اشاره می کند. اما استحقاق این نوجوان پا به توپ همشهری بیش از این هاست.

او در همین مدت کوتاه با حضور در تیم منتخب اموزشگاههای استان خراسان رضوی و شرکت در مسابقات کشوری چهره ای آینده دار از خود به نمایش گذارده است. و گویا در حال حاضر بنا به راهنمایی میرزابیاتی، مربی اش در باشگاه پدیده مشهد زیر نظر علی پور رمضان رفته و در آن جا هم نگاه ها را متوجه خود کرده است.

او  حدود ۴ ماهه که در این باشگاه دارم تمرین می کند.  روز ۵ شنبه با این تیم در لیگ برتر کشور با تیم ذوب آهن اصفهان بازی دارد.

علی آرزو دارد که همراه با تیم ملی کشور در رقابت های جام جهانی حضور داشته باشد.  هرچند سقف آرزوهای او در سال های آینده در صورت مراقبت و پرورش و گم نکردن مسیر درست، قطعا از این حرف ها بالاتر خواهد رفت.

علی احمد آبادی، اما در تمام مدت رشد و پرورش استعدادهایش چهره ای را در کنار خود داشته که می توان گفت همراهی و مراقبت او سهم بالایی در ایجاد مکان بروز استعدادهایش داشته است.  پدری روستایی، صادق، صمیمی و بسیار دلسوز فرزند دلبندش که همه جا در کنار او حضور دارد. کسی که علی او را مانند فرشته ای همیشه همراه نام می برد و وقتی در این باره از او می پرسیم به «خیام نامه» می گوید: می خواهم از طریق رسانه شما بوسه بر دستان پر مهرو محبت پدرم آقای مجتبی احمدابادی بزنم. وی از نقش ارزنده آقای ماروسی، کارشناس تربیت بدنی آموزشگاه های منطقه میان جلگه، نیز به عنوان یکی از دلایل کشف استعدادش نام می برد و می گوید، از تمامی کسانی که من را در رسیدن به اهدافم کمک کرده و می کنند کمال تشکر را دارم.

24اما در کنار احمدآبادی لازم است اشاره ای به دیگر هم بازی او در مسابقات کشوری در تیم فوتبال استان داشته باشیم. صالح گلستانی هم مانند علی متولد ۱۳۸۲ است و فوتبال خودش را در تیم «ملی پوشان» در نیشابور شروع کرده و برای چندین دوره بهترین بازیکن در رده سنی خودش و آقای گل مسابقات شده است. او که در تیم های آموزشگاها حضور دائم داشته و امسال نماینده نوجوانان بااستعداد و آینده دار نیشابوری در مسابقات کشوری در تیم خراسان رضوی است. مهاجمی که اگر  راه درست فوتبال طی کند، به گفته کارشناسان فوتبال از بهترین مهاجمان تزاز اول ایران می شود. و از او در آینده بسیار خواهیم شنید.

یک کارشناس فونبال شهرستان به خیام نامه می گوید:صالح گلستانی از نظر هوش و استعداد فوتبالی بی نظیر است. در استان خراسان مثل صالح نداریم. بازیکنی  بهترین تیمهای خراسان از هم اکنون به دنبال جذب و سرمایه گذاری روی او هستند.

 

صالح که حالا ۱۲ سال بیش تر ندارد،  از کلاس اول ابتدای وارد تیم ملی پوشان نیشابور شد. او با توجه به هوش و استعداد فوتبالی خاصی که داشت خیلی زود پیشرفت کرد و اسم این بازیکن نونهال سر زبان فوتبالی های نیشابور افتاد. او که در رده سنی خودش در بالا ترین سطح فوتبال کشور بازی کرده، در مسابقات استان و شهرستان بارها آقای گل مسابقات بوده است.

در مورد صالح نکته جالب این که او حتی در رده های سنی بالاتر از خودش هم حضور یافته و آقای گل مسابقات شده است. این بازیکن ریز نقش وسرعتی با شم گل زنی بالایی که دارد، یادآور گل زنان برتری همچون خداد عزیزی و فرشاد پیوس در رده های ملی است. خیام نامه برای او که در حال حاضر کلاس هفتم و دانش آموز مدرسه نظام الملک است آرزوی موفقیت روز افزون دارد. به خصوص حالا که برای تست به تیم ملی نوجوانان نیز معرفی شده است. مربیان او در شهرستان محمد سکاکی و آقای دهنوی هستند که جا دارد از همت و تلاش بی چشم داشت آن ها در رشد و پرورش استعدادهای ناب شهرمان قدردانی شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.