آسیب ها و تهدیدهای سفره های ما کارگاه های زیرزمینی که آزادانه فعالیت می کنند

 در همایش مشترک روز جهانی غذا، استاندارد و دامپزشکی مطرح شد:

 

1872949فرصت های طلایی نیشابور در صنعت غذا

آزاده مهدیار/ همایش مشترک روز جهانی غذا، استاندارد و دامپزشکی با حضور مدیر کل های استاندارد، دامپزشکی، جهاد کشاورزی و نیز مدیران صنایع، غذا و دارو به همت دانشکده علوم پزشکی نیشابور، جهاد کشاورزی و اداره دامپزشکی برگزار شد و در دو پنل به مشکلات حلقه های مرتبط غذایی مردم و سپس پاسخ مسئولین مربوطه اشاره شد.

در این همایش که روز سه شنبه بیست و یکم مهرماه در فرهنگسرای سیمرغ برگزار شد، رئیس دانشکده علوم پزشکی با اشاره به اینکه کیفیت محصولات غذایی کارخانجات نیشابور سیر صعودی دارد، تصریح کرد: در نیشابور ۱۱۰ واحد تولیدی مشغول به تولید مواد غذایی هستند و از این میان ۱۷ واحد به تولید صنایع غذایی اختصاص دارد و این یک فرصت طلایی است.

دکتر عظیمی نژاد با بیان اینکه باید سعی شود تمام شیر تولیدی نیشابور در همین شهرستان فرآوری شود اظهار کرد: باید با برنامه ریزی و ایجاد تنوع محصولات تولیدی به صادرات محصولات نیشابور به خارج از شهرستان و استان و حتی کشورهای اقماری بپردازیم و وارد بازار رقابت شویم.

وی محصولات غذایی واحدهای تولیدی نیشابور را بسیار با کیفیت توصیف کرد و نمونه گیری های مکرر در طول سال را شاهدی بر این اظهار نظر دانست.

عظیمی نژاد از تدوین برنامه ای خبر داد که با همکاری فرمانداری، سایر ادارات و دستگاه ها را ملزم می کند محصولات تولیدی نیشابور را با رتبه «الف» و «ب» که توسط دانشکده علوم پزشکی مشخص شده اند، در برنامه های خود توزیع کنند.

وی از اضافه شدن رشته کارشناسی صنایع غذایی به رشته های دانشکده نیز خبر داد.

در ادامه و پس از اجرای سرود توسط مددجویان مرکز توانبخشی ۱۷ شهریور، معاون فرماندار ضمن بیان این که تأمین سلامت و ایمنی مردم کارخطیری است، تصریح کرد: متولیان این امر از کشاورز گرفته تا توزیع کننده و فروشنده باید دقت زیادی داشته باشند چراکه حوزه تغذیه مردم از جمله آسیب پذیر ترین حوزه هاست و اندکی غفلت، صدمات جبران ناپذیری را بر مردم وارد خواهد کرد.

شیبانی افزایش جمعیت و تنوع طلبی مردم در حوزه غذا را عاملی دانست که ضرورت مشارکت تمام دستگاه های شهرستان را می طلبد.

وی بیانیه پایانی همایش را دستورالعملی توصیف کرد که برای تمام دستگاه ها لازم الاجرا است.

در ادامه همایش پنل اول با حضور نمایندگان حوزه کشاورزی، صنعت و مصرف کنندگان با حضور، نصیرایی، مشعوفی، وظیفه دوست، الهی و آشنا برگزار شد.

آشنا نماینده حوزه کشاورزی، اولین حلقه زنجیره غذایی را کشاورزی خواند و تغییر اقلیم، کاهش بارندگی و کاهش ذخایر زیرزمینی را از جمله مشکلات بخش کشاورزی دانست و افزود: متاسفانه قبل از این که وضعیت وخیم شود، هیچ راه کاری برای جلوگیری از برداشت بی رویه از آب های زیر زمینی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشاورزی توجیه اقتصادی ندارد، تصریح کرد: سرمایه گذاری اصلا در این بخش انجام نمی گیرد و اگر این بخش ضربه ببیند بقیه زنجیره غذایی هم نمی تواند به درستی ادامه حیات بدهد.

آشنا با اشاره به اینکه ۳۵ درصد از مواد غذایی در قالب ضایعات مفقود می شوند، افزود: اگر همین میزان از ضایعات را کنترل کنیم برای ۲۰ میلیون نفر غذا تأمین کرده ایم و در این راه باید از سرمایه های انسانی تحصیل کرده خود بهره ببریم.

نماینده حوزه صنعت نیز با برشمردن مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان از لزوم برقراری جلسات هم اندیشی ادارات با حضور اصحاب صنایع سخن گفت و اظهار کرد: نیشابور به عنوان قطب مهم لبنیات کشور می تواند در تغییر قوانین و تصمیم گیری های کلان کشور در حوزه صنعت تأثیر گذار باشد.

مشعوفی از بروکراسی اداری حاکم بر صنعت انتقاد کرد و کاهش بروکراسی، تسریع در صدور مجوزها و استقلال اداره غذا و دارو برای جلوگیری از مراجعات به استان را از خواسته های بخش صنعت عنوان کرد.

نصیرایی دیگر نماینده بخش صنعت، عدم تعامل میان نهاد های نظارتی و موازی کاری را از مشکلات بزرگ صنعت عنوان کرد و افزود: ادارات نظارتی هر کدام بدون توجه به عملکرد دیگر سازمان ها نسخه ای می پیچند و تاوان این موازی کاری را صنعت باید بپردازد.

وی اضافه کرد: وقتی نمونه برداری از محصولات غذایی صورت می گیرد آن هم با هزینه بالای آزمایش، گاه نتایج به دست آمده از آزمایش دو اداره از یک نمونه ۱۸۰ درجه با هم متفاوت است و لازم است تشکیلاتی ایجاد شود و ادارات تقسیم وظایف کنند تا تکلیف تولید کننده هم روشن شود.

نصیرایی همچنین خواستار ارتقای اداره استاندارد در سطح معاونت شد تا به گفته وی تجهیزات آزمایشگاهی و حمل و نقل تقویت شود.

وی از فعالیت کارگاه های زیرزمینی مواد غذایی و عدم برخورد اداره استاندارد با آنها انتقاد کرد و افزود: تمام بار نظارتی سازمان ها بر دوش صنعت است در حالی که بر این کارگاه ها هیچ نظارتی صورت نمی گیرد و آزادانه فعالیت می کنند و مالیات هم نمی پردازند.

سخنران دیگر وظیفه دوست بود که به نمایندگی از مصرف کنندگان، گرایش مردم به مواد غذایی سنتی فاقد استانداردهای لازم را خبر ناگواری توصیف کرد و افزود: این نشان می دهد ما ضعیف عمل کردیم و لازم است مردم آموزش های لازم را در این زمینه ببینند. وی از مراکز تولیدی هم درخواست کرد که تا حد امکان از افزودنی های غذایی استفاده نکنند.

پنل دوم همایش به پاسخگویی مسئولین ذیربط اختصاص داشت.

حاجی مجتهد معاون دامپزشکی استان از ۷۰ هزار تن صادرات تخم مرغ و بیش از ۴۶ هزار رأس گوسفند از استان در سال گذشته خبر داد و نیشابور را به لحاظ محصولات لبنی در کشور و حتی در خاورمیانه بی نظیر خواند.

اسماعیل زاده معاون غذایی استان از امضای تفاهم نامه میان دانشکده علوم پزشکی نیشابور و اداره استاندارد برای کاهش موازی کاری خبر داد و افزود: خوشبختانه توافق هسته ای درهای دنیا را برای واردات مواد اولیه به کشور و صادرات محصولات تولیدی در بازارهای جهانی را باز کرد. وی از اجرای طرح های ملی ایمنی و سلامت نان، پایش میوه ها و محصولات باغی در سال گذشته در استان خبر داد و افزود: نقش نظارتی ادارات نباید موانعی بر سر راه تولید باشد. اسماعیل زاده همچنین در مورد درخواست ارتقاء اداره استاندارد نیشابور، گفت: ما آمادگی تفویض اختیار را داریم؛ چراکه باری از دوش ما برداشته می شود ولی ارتقاء ساختار در حوزه معاونت راهبردی ریاست جمهوری است و باید این درخواست ارسال شود.

رشتی باف معاون سلامت اداره کل دامپزشی نیز از اختصاص ۱۰ درصد تولید مرغ استان به مرغ بدون آنتی بیوتیک خبر داد و افزود: این مرغ ها سالم تر هستند و در شرایط تغذیه ای و تهویه ای سالم رشد کرده اند. وی در مورد فعالیت کارگاه های زیرزمینی با بیان اینکه با کارگاه هایی که مجوز فعالیت ندارند برخورد صورت خواهد گرفت؛ اضافه کرد: کارگاه های تولید کننده محصولات سنتی تنها مجاز به تولید محصولات فراوری شده هستند و عرضه شیر خام به هیچ وجه مجاز نیست و با متخلفین برخورد می شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.